L’Oreal vyhodil svého prvního transgender modela kvůli rasové nenávisti

0
Munroe Bergdorf, screen shot

Munroe Bergdorf byl vůbec prvním transgender modelem společnosti L’Oreal, která jej zařadila do své nové diverzity kolekce YoursTruly True Match. Model byl prohlášen “tváří moderní diverzity.” Jeho dny ve společnosti jsou ale sečteny poté, co si na Facebooku vylil srdce, které bylo plné nenávisti k bílým lidem.

“Upřímně už nemám sílu mluvit o rasovém násilí bílých lidí. A ano, myslím VŠECHNY bílé lidi. Protože většina z vás si ani neuvědomuje, nebo nechce přiznat, že vaše existence, privilegium a úspěch jako rasy stojí na hřbetech, krvi a smrti barevných lidí.

“Celá vaše existence je prosáklá rasismem. Od mikroagrese po terorismus jste vy vytvořili návod pro tuhle s***ku.

Munroe Bergdorf

“Můžete za mnou přijít až si uvědomíte, že rasismus není naučený, je vrozený a vědomě nebo nevědomě předávaný skrze privilegium.

“Až si bílí lidé začnou přiznávat, že jejich rasa je nejnásilnější a nejvíc utlačující přírodní silou na světě, pak se můžeme začít bavit.”

Příspěvek, který byl mezitím smazaný, neunikl vedení společnosti L’Oreal, které z něj vyvodilo důsledky. Společnost se vyjádřila, že podporuje diverzitu a toleranci ke všem lidem bez ohledu na jejich rasu, náboženství atd. A že výroky modela nejsou totožné s těmito hodnotami a L’Oreal s modelem, který je v prohlášení společnosti označen jako ona, ukončuje spolupráci.

Komentáře

komentáře