Britský Červený kříž má problém se slovem “britský” a “kříž”

0

Šéf britského Červeného kříže Mike Adamson tvrdí, že charitativní organizace měla problémy při řešení neštěstí v Grenfellu, protože zaměstnanci a dobrovolníci byli příliš bílí. “Existuje riziko, že v tak rozmanité komunitě, jako byla v Grenfellu, bude organizace se slovy “Britský” a “Kříž” ve svém názvu působit dojem, že jde o křesťanskou organizaci,” napsal Adamson na internetu.

Ačkoliv tvrdí, že organizace je při své práci zcela nezávislá, dodává: “Nedá se uniknout faktu, že kromě pár světlých výjimek, jako je naše divize pro uprchlíky, nejsme zdaleka tak rozmanití, jak bychom potřebovali být. Týká se to jak naši dobrovolnické základny, našich zaměstnanců a našeho vedení.

Adamson dodává, že osobně vede strategii organizace snažící se o větší diverzitu zaměstnanců. Červený kříž se prý masivně mění, aby odpovídal dnešnímu a zítřejšímu světu.

Na internetu si to ale Adamson pěkně slízl. Za to, že se omlouval, že je Červený kříž příliš bílý, byl osočen, že se omlouvá za samotnou existenci Červeného kříže, své jméno, a že není dost rozmanitý.

“Říkejte tomu třeba Červený půlměsíc, pokud to je správná etnicita,” napsal jeden uživatel. “Co je opravdu smutné je ta sebenenávist a zoufalé omluvy za to, kým jste.”

Jiný článek v Guardianu si zase stěžoval na to, že britský vydavatelský průmysl “zůstává z 90 procent bílý.” Čtenáři na to rozčíleně reagovali s tím, že jelikož je bílá britská populace okolo 86 procent – číslo zhruba odpovídá.

V komentářích pod článkem se čtenáři také ptali, proč Guardian dělá téma z etnicity, když v článku zároveň stojí, že 85 procent lidí pracujících ve vydavatelském průmyslu jsou ženy.

“Proč se Guardian nepodivuje nad touto statistikou? Mezera mezi pohlavími je mnohem větší, než marginální o něco větší než průměrné zastoupení bílých v tomto průmyslu.”

Comments

comments