Hráč Chelsea Morata odsoudil anti-semitský popěvek vlastních fanoušků

0
Alvaro Morata

Při sobotním utkání anglické fotbalové ligy, kde se střetl domácí Leicester s hostující Chelsea, zazněly anti-semitské popěvky. Fanoušci zazpívali popěvek, který je obvykle věnován fanouškům londýnského Tottenhamu, který má početnou židovskou fanouškovskou základnu.

“Alvaro, Alvaro. Je z Madridu. Nenávidí zas*aný Židy,” zpívali fanoušci Chelsea na adresu vlastního hráče Alvara Morata.

“Klub a hráči oceňují vášeň fanoušků na venkovních zápasech, samozřejmě. Ale jazyk v tom popěvku je zcela nepřijatelný,” stojí v prohlášení Chelsea.

Klub se vyjádřil i k Alvarovi. “Po zápase jsme s Alvarem mluvili a nechce být s písní nijak spojován a klub i on vyzývají fanoušky, aby ten popěvek přestali okamžitě zpívat.”

Kick it Out, organizace, která sleduje projevy rasismu na fotbale, popěvek odsoudila a vyzvala k zatčení těch, kteří jej zpívali.

“Pro takové věci není na fotbale ani ve společnosti místo,” stojí v prohlášení. Kick it Out vítá jasné prohlášení klubu, které popěvek odsuzuje a vyzývá k jeho zastavení.”

Komentáře

komentáře