Imigrant, který v Německu znásilnil a zavraždil dívku, se u soudu rozbrečel

0
Zrůda

Imigrant, který znásilnil a zavraždil dceru úředníka EU, u soudu řekl, že její smrt mu zničila život a že do vody ji odtáhl, aby ze sebe umyl její krev.

Hussein Khavari od svého zatčení nevypovídal, ale to se dnes u soudu ve Freiburgu změnilo, když se rozbrečel a prosil o odpuštění. Vypovídal, že tu noc, kdy devatenáctiletou Marii zavraždil, kouřil hašiš a pil alkohol. Se svým kamarádem byli ve městě v baru, ale prý byl tak opilý, že je z baru vyhodili a kamarád ho nechal samotného.

Maria prý upoutala jeho pozornost náhodou. Jela kolem něj na kole, ale spadla, a zakřičela. Khavari ji chytil, zacpal pusu a pak ji uškrtil a odtáhl v bezvědomí do vody. Tam si prý všiml, jak je krásná, a chtěl s ní mít sex. Ale prý byl příliš opilý a nešlo to. V této chvíli se u soudu rozbrečel a řekl, že se chce rodině Marie omluvit. Prý toho, co udělal, velmi lituje, a chtěl by to vzít zpátky. Myšlenka na to, co udělal, jej prý mučí a zničila mu život.

Maria byla krásná mladá dívka s životem před sebou

Prokuratura ale jeho popis událostí zpochybňuje a tvrdí, že útok plánoval dopředu.

Khavari byl již jednou odsouzen za pokus o vraždu, což měl spáchat v roce 2013 na řeckém ostrově Korfu. Dvacetiletou studentku tu tehdy shodil ze skály. Ta sice utrpěla četná zranění, ale přežila, a dokázala jej identifikovat. V Řecku dostal 10 let, ale zcela nepochopitelně byl už po dvou letech propuštěn, a zamířil do Německa. Německé úřady o něm nic nevěděly, a tak jej vpustily do země jako žadatele o azyl. Jeho budoucí oběť v té době ve Freiburgu pracovala jako dobrovolnice pomáhající imigrantům.

Khavari se na sociálních sítích rád stavěl do role tvrdého chlapíka a gangstera. Své dlouhé černé vlasy nosil nagelované dozadu, na sobě tepláky a tenisky.

Policii trvalo 7 týdnů, než jej na základě DNA a dalších stop dopadla. Prokuratura tvrdí, že se policii podařilo celý zločin zrekonstruovat do posledního detailu.

Maria kolem svého budoucího vraha projížděla okolo třetí ráno na kole. Khavari chytil její kolo za řidítka a zastavil ji. Poté ji uškrtil, znásilnil a následně zatáhl do řeky.

Khavari tvrdí, že je mu teprve 17 let. Toto prohlášení je pro něj důležité, protože by mohl být souzen jako mladistvý. Specialisté ale tvrdí, že je mu nejméně 22.

Kromě toho prý existují důkazy, že není Afghánec, ale Iráčan. Jako mladistvý by mohl být odsouzen maximálně na 10 let. Jako dospělý na doživotí.

Soud bude pokračovat.

Komentáře

komentáře