Pracovníci ambulance ve švédském Malmö jsou denně v ohrožení života kvůli gangům

0

Zaměstnanci ambulancí v nemocnicích ve švédské městě Malmö říkají, že eskalující násilí gangů dělá jejich pracovní prostředí nebezpečným a denně se musejí bát o život.

Pracovník ochranky, který pracuje na jedné z ambulancí, tvrdí, že se pracovní prostředí stalo pro něj a další zaměstnance vysoce nebezpečné. “Byli jsme napadeni noži a viděli lidi se zbraněmi. Denně riskujeme životy.”

Minulý týden se sešli zástupci místní radnice a manažéři nemocnice, aby zvýšenou míru násilí projednali , ale shodli se na tom, že problém není tak velký, aby se musel řešit.

“Byla to jedna z nejsměšnějších situací, kterou jsem zažil,” říká člen ochranky, který na ambulanci pracuje již několik let.

“Kromě hlavního nádraží a parku je to jedno z nejhorších míst v Malmö,” říká a dodává, že ochranka musí u případů, kde jsou nože a zbraně, zasahovat nejméně třikrát týdně.

Někteří hlídači zmiňují, že oběti střelby jsou často pohozeni před dveřmi nemocnice, protože ti, co je tam nechají, nechtějí být viděni na kamerách. “Zaměstnanci by je neměli chodit sbírat ven na chodník. Ale jsme přeci lidé a tak vyběhneme a pomůžeme,” říká člen ochranky.

“Je jen otázkou času, než do čekárny přijde někdo s brokovnicí,” dodává jiný člen ochranky.

Malmö je město s asi nejvyšším počtem imigrantů ve Švédsku a na stránkách Středoevropana se mu pravidelně věnujeme. Naposledy před několika dny.

Hasiči v Malmö museli nechat shořet budovu, protože je imigranti zasypali lahvemi

Comments

comments