Počet znásilnění imigranty v Bavorsku letos vzrostl o 91 procent

0

Počet znásilnění v německé spolkové zemi Bavorsko vzrostl tento rok o 48 procent. Počet znásilnění spáchaných imigranty ovšem vzrostl o 91 procent. Bavorsko zažívá extrémní nárůst těchto případů od roku 2016, kdy jen od ledna tohoto roku do července bylo hlášeno 685 znásilnění.

Počet znásilnění spáchaných migranty za toto období je 126. Dvakrát víc, než loni, což znamená, že imigranti jsou odpovědní za každé páté znásilnění v Bavorsku.

Bavorský ministr vnitra Joachim Hermann, člen CSU, spojenec strany Angely Merkelové, říká, že důvody nárůstu jsou nejasné. Pozornost se prý musí věnovat statistikám a sexuální útoky potlačovat i v azylových ubytovnách.

Dva nedávné případy se dostaly na titulní strany novin. V jednom byla znásilněna mladá žena z Mnichova, kterou neznámý útočník zatáhl do parku a tam ji znásilnil.

O dalším případu, kdy byla žena znásilněna na běžecké stezce, jsme informovali.

Ministr Hermann také vyzval k “efektivnímu omezení” imigrace a důsledné deportaci odmítnutých žadatelů o azyl,” což je politika, kterou sdílí i šéf CSU Horst Seehofer.

Požadavky CSU jsou ale jejím koaličním partnerem, CDU, neustále odmítány. CDU trvá na tom, že počet žadatelů o azyl přicházejících do Německa by neměl být omezen.

Před Bavorskem je nyní velká výzva v podobě přicházejícího Oktoberfestu. Ministr Hermann chce na oslavy navýšit počet policistů a také počet sledovacích kamer.

Comments

comments