Ringo Starr z Beatles podporuje Brexit. “Vládo, udělej to.”

0
Wikipedia

Bubeník nejslavnější kapely všech dob, Ringo Starr, řekl, že podporuje Brexit, protože “mít kontrolu nad vlastní zemí je dobrý krok.” Vládu vyzval, aby to udělala, a vykonala vůli lidu.

V rozhovoru pro BBC řekl: “Lidé volili, a (vláda) musí jednat.”

“Najednou je to jako ‘Ó, nám se to hlasování nelíbí.’ Jak to jako myslí, že se jim to hlasování nelíbí?” Ptá se. “Měli jste hlasování, toto zvítězilo, tak to proveďte.”

Ringo tvrdí, že v referendu nehlasoval, protože byl v tu dobu mimo Británii, ale když byl dotázán na svůj osobní postoj, řekl:

“Volil bych pro Brexit. Jo. Volil bych pro to vypadnout – ale neříkejte to Bobu Geldofovi.”

Bob Geldof je známý britský levičák a bývalý zpěvák a velký oponent Brexitu.

Když se Ringa zeptali, proč podporuje Brexit, tak řekl, že je to jednoduché: “Protože si myslím, že je to skvělý krok. Myslím, že mít kontrolu nad vlastní zemí je skvělý krok.”

Další žijící člen Beatles, Paul McCartney, se k Brexitu zatím jasně nevyjádřil. Pár dní po hlasování řekl, že je tím velmi zmaten, a že nehlasoval.

Později dodal, že v době hlasování koncertoval, a nestíhal to. Ale i kdyby měl čas, byl by zmatený. Jindy ale řekl, že se mírně přiklání k tomu v Unii zůstat. Obává se, jaké bude mít pro Británii Brexit finanční následky.

Komentáře

komentáře