Orbán spustil novou kampaň proti Sorosovi

0

Maďarský politik a člen strany premiéra Viktora Orbána Fidesz, Lajos Kosa, oznámil ve čtvrtek plán na celonárodní průzkum veřejného mínění ohledně plánů masové migrace, které podporuje krajně levicový miliardář George Soros.

“Národní konzultace” není pro Orbánovu vládu, která se pravidelně maďarských občanů ptá na jejich názory, nic nového.

Tento průzkum má být skutečně spíše průzkumem, než referendem, a jeho výsledek nebude závazný. Maďarská vláda proti Sorosovu vlivu a síti jeho neziskových organizací a nadací vystupuje dlouhodobě tvrdě.

Premiér Orbán na začátku tohoto roku řekl, že postoj EU ve věci masové migrace vychází z migračních plánů Sorose. Orbán řekl, že tento plán zahrnuje přivezení jednoho milionu nebo více imigrantů do Evropy každý rok a dlouhodobý cíl tohoto plánu je podkopání národní suverenity jednotlivých národních států.

Během tohoto léta maďarská vláda spustila plakátovou kampaň, která měla u Maďarů vzbudit o Sorosových aktivitách povědomí. Někteří tyto plakáty označili za antisemitské, protože Soros je židovského původu, nicméně on sám žádné náboženství prý nepraktikuje.

Tato obvinění byla rychle smetena izraelským ministerstvem zahraničí, které Sorose obvinilo, že stojí za skupinami, které Izrael pomlouvají. Pravicový Likud dokonce přišel s návrhem tzv. “Sorosova zákona”, který by omezil dotace proti-izraelským organizacím.

Krátce poté izraelský premiér Netanjahu, který navštívil Maďarsko, prohlásil, že Maďarsko stojí v čele boje proti anti-semitismu.

Comments

comments