90 procent žadatelů o azyl v Rakousku je na podpoře

0

Rakouský ministr vnitra Wolfgang Sobotka vzdoruje snahám EU zvýšit imigrantskou kvótu pro jeho zemi a tvrdí, že 90 procent azylantů v Rakousku končí na podpoře a zatěžuje systém.

Jak informuje rakouský deník Kronen Zeitung, Sobotka říká: “Naše země přijala tu hlavní zátěž z let 2014-2017. Náš systém je jednoduše zahlcen.”

A dodává: “Pokud se podívate na žadatele o azyl, 90 procent z nich jsou ekonomičtí migranti, kteří jdou za naplněním svých potřeb.” Podle Sobotky je důležité udržovat kontrolu hranic.

“Mívali jsme 15 tisíc uprchlíků denně. Dnes jich je v průměru 30.”

“Je důležité vyvíjet tlak na ty, kdo do Evropy přivádějí imigranty nelegálně přes Středozemní moře a další trasy,” říká a dodává, že pokud Evropa přestane tlačit, bude to signál pro pašeráky, aby své úsilí dostat migranty do Evropy zdvojnásobili.”

Tento týden bylo také zveřejněno, že matky narozené v zahraničí jsou mezi těmi, kdo v Rakousku požadují přídavky na děti, neúměrně zastoupeny. Tvoří až jednu třetinu žadatelek.

Ve Vídni se jedná dokonce o 55 procent všech žadatelek, což rakouskou státní kasu stojí miliony eur.

Heinz-Christian Strache, předseda nacionalistické FPÖ, tato čísla kritizuje a vyzývá rakouské voliče, aby ve volbách odmítli stávající koalici lidovců a socialistů “dříve než dojde k výměně rakouské populace.”

Comments

comments