Dům, který britská policie prohledala v souvislosti s terorem, patří sympatizantům s uprchlíky

0

Dům, který britská policie prohledala v Surrey v souvislosti s pátečním teroristickým útokem, vlastní anglický pár, který se stará o dětské uprchlíky. Manželé jsou svým způsobem celebrity. Za svou starost o uprchlíky byli v roce 2009 královnou vyznamenáni Řádem Britského impéria. Nedávno, kvůli uprchlické krizi, se vrátili z důchodu, a ve své péči o uprchlické děti začali pokračovat.

Děti, o které se pár stará, jsou z Iráku, Eritreje, Sýrie, Albánie a Afghanistánu. Sousedi jimi podle britských médií nejsou příliš nadšení.

“Jeden z chlapců, kterému je asi 18, je hrozný. Má stále problémy s policií a oni nevědí, co s ním. Před dvěma týdny měl být policií zatčen na Parsons Green (stanice metra, kde v pátek došlo k útoku), ale pak ho vrátili. Penny pak říkala, že se o něj už starat nebude, že ho nezvládá,” vypověděla jedna sousedka.

Policie potvrdila, že razie v domě souvisí s dnešním zatčením osmnáctiletého mladíka, o kterém jsme informovali.

Policie oblast okolo domu, kde prováděla razii, uzavřela, a obyvatelé okolních domů byli evakuováni. Vyšetřovatelé se nyní snaží odhalit, zda měl v útoku prsty i někdo jiný a jak se osmnáctiletý kluk, o kterého starý pár pečuje, dostal k výrobě bomby.

Comments

comments