Plot na maďarské hranici. Počet imigrantů díky němu klesl o 99 procent.

0

Maďarsko sčítá úspěchy svého hraničního plotu. Počet ilegálních imigrantů byl díky němu snížen o 99 procent a dal tím lekci jak evropským politikům, kteří nejsou schopni stav přicházejících ilegálů omezit, tak i Spojeným státům, které svůj tolik potřebný plot – zeď ještě stavět nezačaly.

Na druhé výročí kroku, kdy se maďarská vláda rozhodla uzavřít hranici se Srbskem, a tím i hranici EU s touto zemí, poradce premiéra Orbána pro bezpečnost György Bakondi oznámil, že byl počet ilegálů snížen z 391 tisíc v roce 2015, na 18236 v roce 2016 až na současných 1184.

“Systém technických bariér je klíčem k úspěchu bezpečné hranice, a bez něj by zastavení masového příchodu imigrantů bylo nemožné,” řekl.

Maďarsko poté, kdy německá kancléřka zcela nezodpovědně pozvala imigranty do Německa, muselo rychle reagovat, a v rekordním čase na jeho hranici vyrostl vysoce sofistikovaný plot, který hlídá několik tisíc dobře vycvičených pohraničníků.

Stavba, která nelegální imigraci do země v podstatě eliminovala, ale leží v žaludku jak úředníkům Evropské unie, tak i levicovému miliardáři Sorosovi, jehož snem je kompletní výměna evropské populace.

Maďarsko ke stavbě plotu přistoupilo i z důvodu, že se potvrdilo, že mnozí z teroristů, kteří v roce 2015 útočili v Paříži, prošli skrze jeho teritorium jako uprchlíci.

“Lidé, kteří útočí na plot, se zastávají toho, aby do země mohly vstoupit masy lidí bez jakékoliv kontroly,” dodal Bakondi.

Comments

comments