Polský prezident: Není pochyb, že nárůst terorismu souvisí s migrací

0

Polský prezident prohlásil: “Není pochyb, že rostoucí vlna terorismu souvisí s migrací.” Stalo se to v reakci na poslední bombový útok v Londýně.

Andrzej Duda, který reprezentuje pravicovou stranu Právo a Spravedlnost, mluvil v hlavním městě ostrova Malta, Valettě, kde se účastnil srazu prezidentů EU.

“Pokud bude EU uplatňovat – ve svých vnitřních a vnějších vztazích – daleko sahající politickou korektnost, kterou bych raději nazýval druhem naivity, tak ten problém nevyřešíme,” varoval – v přímém rozporu se snahou EU potrestat konzervativní země ve Střední Evropě, které příliv migrantů odmítají.

Polsko stojí vedle Maďarska v čele odporu vůči nucenému přerozdělování imigrantů do jednotlivých zemí EU.

Polský ministr zahraničí Witold Waszczykowski řekl, že Polsko je ochotné přijímat imigranty, ale z Běloruska a Ukrajiny – Ukrajincům Polsko vystavilo 1 267 000 víz jen v roce 2016. Ale odmítá příchozí z Asie a Afriky.

Paweł Soloch, který vede polský úřad národní bezpečnosti, vysvětluje, jaké pro to má Polsko důvody:

“Jsme přesvědčeni, že pro teroristy je přirozenou základnou místo, kde žije větší počet špatně integrovaných muslimů,” řekl bez okolků. “Vidím rostoucí počet muslimských uprchlíků a s ním nárůst terorismu.”

Po útocích v Barceloně řekl náměstek ministra obrany Michał Dworczyk: “Nemůžeme ignorovat fakt, že máme v Evropě vážný problém s přílivem nelegálních imigrantů. Je velice špatný nápad zvát lidi, kteří nemohou být kontrolováni a mohou představovat hrozbu občanům EU.”

Po útoku v Manchester Arena, kde umírali hlavně děti a jejich rodiče, a kde zahynuli i někteří polští občané, premiérka Beata Szydło prohlásila, že se její země nebude podílet na “šílenství bruselských elit.”

Comments

comments