Průzkum: Ve světe je 700 milionů potenciálních migrantů

0

Společnost Gallup, která globálně provádí statistiky veřejného mínění, zveřejnila studii, ve které tvrdí, že na světě je potenciálně 700 milionů lidí, kteří by chtěli emigrovat do jiné země. Nejčastěji do Spojených států.

Procento lidí, kteří by chtěli migrovat, pokud by měli příležitost, roste. V celkové světové populaci to dělá 14 procent.

Pozoruhodné je, že největší touha opustit svou zemi, je v zemích mimo západní svět. A cílem těchto potenciálních imigrantů jsou právě země západního světa. Asi děláme něco dobře.

Celých 62 procent obyvatel Sierra Leone by svou zemi chtěli opustit. Stejně tak 56 procent obyvatel Haiti či podivuhodné Albánie. Africké země tomuto žebříčku jasně vládnou. Touhu opustit svět, který si sami vytvořili, má velká část Afričanů.

Zajímavých je i 32 procent Italů, kteří by také rádi emigrovali. Statistika ovšem nemluví o tom, zda se jedná o Italy z jižní nebo severní Itálie, mezi kterými je významný kulturní rozdíl.

21 procent všech potenciálních imigrantů by si zvolilo Spojené státy. Svobodná a prosperující společnost, kterou původní Američané ve Spojených státech stvořili, láká přistěhovalce již přes dvě století.

Na druhém místě je Německo. Do něj by chtělo emigrovat až 39 milionů lidí.

Ne všichni imigranti ale touží po tom cestovat přes celý svět, aby našli nový domov. Některým stačí odejít jen k sousedům. Proto se na seznamu destinací pro migranty objevuje i Saudská Arábie, Emiráty nebo i Čína a Turecko. Žebříčku ovšem vládnou země západu. 46 procent všech potenciálních imigrantů na světě by dalo přednost právě jim před jakoukoliv jinou volbou.

Skutečně děláme něco dobře.

Comments

comments