V Berkeley mluvil Shapiro a policie ukázala, že levicové násilníky umí zpacifikovat

0
Ben Shapiro

Levicové univerzitní město Berkeley pravicové řečníky přitahuje jako magnet. Jde o bitvu idejí a debata je základním stavebním kamenem západní společnosti. Zatímco ale pravičáci vždy respektují svobodu slova i těch nejodpornějších levicových fanatiků, levice svobodu projevu pro ty, se kterými nesouhlasí, odmítá. Proto hořel univerzitní areál, když tu měl mluvit Milo. Proto došlo k obrovským střetům, když se ve městě sešli zastánci Trumpa. Levice je netolerantní.

Ale ačkoliv jejich zastrašovací taktiky mohou na některé lidi fungovat, u jiných působí přesně opačně. Proto byl sem, a právě sem, místními republikánskými studenty pozván na vystoupení Ben Shapiro.

Ben Shapiro je vzděláním právník, ortodoxní žid, bývalý redaktor Breitbart News, současný redaktor Daily Wire a konzervativec. Znamená to, že zastává klasické pravicové názory ovšem pochopitelně bez závoje bílého nacionalismu. Přesto, nebo právě proto, leží levici velmi v žaludku.

Mladí republikáni, studenti z Berkeley, Shapira na univerzitu pozvali a vystoupení avizovali jako “Řekněte ne násilí na kampusech” čímž reagovali na levicové násilí vůči lidem s nelevicovými názory.

Policie se po zkušenostech s levicovými demonstranty dobře připravila a kromě šátků a jakéhokoliv zakrytí obličeje zakázala štíty a vše, co může být použito jako zbraň. Kromě toho do ulic nasadila masivní počty strážníků včetně těžké techniky a vyhlásila, že proti agresivním demonstrantům použije pepřový sprej. Cena těchto opatření dosáhla 600 tisíc dolarů.

O Shapirovo vystoupení byl veliký zájem. Toto je fronta na lístky.

Zájem měla bohužel i radikální levice, která jeho vystoupení chtěla opět překazit. Někteří aktivisté-studenti měli dokonce kvůli jeho plánovanému vystoupení vyhledat odbornou pomoc. Setkání s odlišnými názory jim přivedlo skutečnou duševní újmu. I tak vypadá nesvobodné školství pod taktovkou levice. Celý váš studentský život vás utvrzují ve falešných dogmatech, a když slyšíte něco jiného, je to pro váš svět šok. Jedna studentka zveřejnila video, ve kterém tvrdí, že nikdy neměla takový strach, jako teď, před Shapirovým vystoupením.

CNN informovala, že pomoc vyhledali jak studenti, tak zaměstnanci školy. “Pozorně sledujeme, jaký dopad mohou někteří řečníci mít na pocit bezpečí některých z vás. Nikdo by se neměl cítit být ohrožen pro to, čemu věří, nebo kým je,” napsala univerzita studentům.

Shapiro se tomu vysmál a řekl: “Pokud cítíte, že potřebujete pomoc kvůli mé řeči, pravděpodobně jste nějakou formu psychiatrické pomoci potřebovali už předtím.”

Vystoupení nakonec proběhlo. Shapira přivítal plný sál a došlo i na diskusi se studenty. Samotné vystoupení proběhlo v klidu.

I venku byl díky masivní policejní přítomnosti relativní klid, přesto policie devět násilníků z řad levice zatkla. Shapiro na námitku, že aby mohl mluvit bylo třeba vynaložit náklady ve výši 600 tisíc dolarů, před studenty řekl:

“Viděl jsem mnoho titulků, že zabezpečení této události stojí 600 tisíc dolarů. Ale to není kvůli mně. Já nejsem ten, kdo vyhrožuje, že bude rozbíjet okna. Není to kvůli vám. Vy posloucháte. Je to kvůli Antifa, krajně levicovým tupcům, co tam venku rozbíjejí okna, a chci říct jednu věc, že ve městě tak levicovém, jako je Berkeley, obviňovat mě za 600 tisíc dolarů, které musely být vynaloženy na bezpečnost, z vás dělá Keynesiány. Myslete na všechna ta pracovní místa, která jsem právě vytvořil.”

Comments

comments