Žadatelé o azyl v Německu se stále častěji přiznávají ke členství v teroristických skupinách

0

Žadatelé o azyl v Německu se stále častěji přiznávají ke členství v teroristických skupinách, zřejmě z důvodu, že to zabrání jejich deportacím do vlasti, kde by mohli být popraveni.

Saský ministr spravedlnosti Sebastian Gemkow tento týden řekl, že počet azylantů, kteří se chvástají členstvím v teroristické organizaci, za poslední rok velice stoupl. Jen tento rok 36 azylantů přiznalo členství buď ve Frontě al-Nusra nebo v Islámském státě.

Podle Gemkowa se vyšetřováním přišlo na to, že imigranti na sociálních sítích posílají zprávy dalším imigrantům, že pokud o sobě budou tvrdit, že jsou teroristé, nebudou deportováni: terorismus je v mnoha zemích trestán smrtí, a výrok Evropského soudu v podstatě deportace do zemí, kde deportovaným může hrozit trest smrti, zakazuje.

Německé zákony říkají, že jakékoliv prohlášení o členství v teroristické skupině musí být vyšetřeno policií, což je ovšem velice náročné a při větším počtu případů to vyžaduje ohromné množství času a nákladů.

Německé administrativní soudy jsou kvůli tisícům odvolání zamítnutých žadatelů o azyl zahlcené. Celá jedna třetina případů se týká žadatelů o azyl.

Azylanti se také přiznávají k dalším zločinům, jako jsou vraždy, aby nemuseli být deportováni.

Nejkontroverznější metoda, jak uniknout deportacím, je nárůst konverzí ke křesťanství. Ačkoliv se někteří stávají křesťany upřímně, úřady věří, že většina to opět dělá z důvodu uniknutí deportaci. V mnoha islámských zemích je odpadlictví od víry trestáno smrtí.

Minulý rok kancléřka Merkelová slíbila počet deportací zvýšit, ale v praxi je situace jiná. Například deportace do Afghanistánu byly na začátku roku kvůli teroristickému útoku v Kábulu zcela zastaveny, ale tento týden byly znovu obnoveny a osm azylantů, kteří v Německu spáchali závažné trestné činy, bylo deportováno.

Comments

comments