Dvě Američanky v Marseille napadeny kyselinou

0

Dvě Američanky musely být dnes v Marseille převezeny do nemocnice poté, co jim jiná žena stříkla do obličeje kyselinu chlorovodíkovou.

Čtyři americké studentky ve věku okolo dvaceti let seděly na lavičce na stanici Saint-Charles de Marseille, když k nim přistoupila 41-letá žena a dvěma z nich stříkla kyselinu do obličeje.

K útoku došlo krátce po 11 hodině dopoledne, když čtveřice dívek čekala na vlak do Paříže, kde studují.

Oběti ve věku 20 a 21 let byly převezeny do nemocnice Timone poté, co byly ošetřeny čtyřmi přítomnými hasiči a posléze i zdravotníky, kteří se na místo sjeli.

Prokurátor Xavier Tarabeux uvedl, že jedna z žen dostala zásah do očí, ale jde naštěstí jen o povrchové zranění zřejmě bez trvalých následků. Stav druhé dívky zatím známý není. Ostatní dvě dívky z incidentu vyšly nezraněny, ale jsou v šoku.

Policie nemá indicie, že by útok měl teroristické pozadí.

Pachatelka byla označena za duševně chorou. Po útoku neutekla a zůstala na místě. Podle prokurátora neměla v úmyslu útočit na nikoho konkrétního. Je známá pro krádeže a loupeže, při kterých používá násilí, a má za sebou i pobyt v psychiatrické léčebně. Policii prý při zatčení řekla, že je blázen.

Při výslechu tvrdila, že byla sama obětí útoku kyselinou, a nyní chtěla někomu udělat to samé, co se stalo jí.

Útoky kyselinou jsou zvláště v Británii na epidemické úrovni. Jeden mladík byl v červenci zatčen za 5 útoků, které spáchal v rozmezí 84 minut.

Comments

comments