Farage odsoudil britské politiky za neschopnost zabránit terorismu

0
Ilustrační foto

Nigel Farage odsoudil po dalším teroristickém útoku v Londýně britské politiky za neschopnost těmto útokům zabránit. Britská policie již pachatele, ke kterému se přihlásil Islámský stát dopadla. Počet zraněných zatím vyšplhal na 30 a úřady zvýšily úroveň hrozby na kritickou.

“Nemyslím si, že by si naši vůdci vůbec uvědomovali, jakému problému čelíme,” řekl bývalý předseda UKIP v rozhovoru pro americkou stanici Fox News. “Myslím, že částečným důvodem pro to je fakt, že i oni jsou za velkou část toho zodpovědní.

“Teroristé jsou stále o krok napřed.”

Americký prezident Trump krátce po útoku zveřejnil tweet, ve kterém naznačuje, že Scotland Yard o pachateli předem věděl. Což se ukázalo jako fakt, protože podezřelý mladík byl před čtrnácti dny policií zatčen, ale propuštěn.

“Ve většině případů jde o stejné schéma,” říká Farage. “Jsou to mladí muži, co nechali školy a spadli do drog a extrémní formy islámu, a téměř v každém případě jsou úřadům známí.”

Farage ještě řekl, že kdyby byl americkým občanem, cítil by se v USA mnohem bezpečněji s Trumpem, než kdyby vládla Hillary Clinton.

Comments

comments