Transgenderoví aktivisté ve Švédsku protestují proti festivalu jen pro ženy

0

Transgenderoví aktivisté mají problém s prvním švédským hudebním festivalem jen pro ženy, který zakazuje vstup jen biologickým mužům, jakoby prý transgenderoví muži nebyli skuteční muži. Ano, skutečně. Festival je odpovědí na hromadné sexuální útoky, které se na hudebních festivalech ve Švédsku dějí a jsou páchány v podstatě jen imigranty.

Nicméně už se objevily dotazy, jak definovat “muže.” Organizátorky říkají, že se to týká jen “cis” mužů (muži, kteří se jako muži narodili, a identifikují se tak).

Na Instagramu festivalu uživatelka emma.bkstrm vyjádřila údiv: “Proč jen cis muži a ne prostě muži? Jsou transgenderoví muži méně muži?”

Organizátorky rychle odpověděly, že “samozřejmě jsou to také muži” a “přijímáme kritiku a budeme to interně řešit příští týden a uvidíme, jestli s tím něco uděláme.”

Další uživatel se také podivoval: “Předtím jste tvrdily, že transgenderoví muži vědí, jaké to je být bezmocný a utlačovaný, tak jako ženy, a proto by měly být vítáni. Co s dalšími muži, kteří jsou bezmocní a utlačovaní? Homosexuální muži, nebílí muži? Mohou přijít? Nechápu vás. Muži jsou muži, tečka.”

Organizátorky opět reagovaly, že kritiku proberou interně a zváží změny.

Podle genderových radikálů existuje až 63 pohlaví. Vyznat se v tom je veliký oříšek.

Comments

comments