V Londýně zakázali Uber. Prý i kvůli sexuálním útokům jeho řidičů.

0

Londýn zakázal službu Uber částečně i kvůli raketovému nárůstu znásilnění páchaných především řidiči-imigranty, které společnost nehlásila policii.

Podle Transport for London nebude licence Uberu obnovena dříve, než 30.září, a prvním důvodem, který instituce zmiňuje, je “přístup společnosti k nahlášení vážných kriminálních přečinů.”

To se týká i selhání Uberu při hlášení rostoucího počtu znásilnění a sexuálních útoků jeho vlastních řidičů.

Nejnovější čísla ukazují, že řidiči Uberu jsou v Londýně zodpovědní za jeden sexuální útok týdně, což je nárůst o 50 procent u řidičů Uberu za poslední rok.

Řidiči obvykle útočí na dívky, které jsou spoře oděné, pod vlivem alkoholu.

Mnozí řidiči Uberu jsou nově příchozí imigranti, kteří nemusejí podstoupit intenzivní trénink, jako běžní taxikáři.

Podle inspektora Neila Billanyho, který má u policie na starosti kriminalitu taxikářů, “Uber o zločinných aktivitách (svých řidičů) věděl, ale policii neinformoval.”

V jednom případě Uber dokonce dál zaměstnával muže, který ve službě spáchal sexuální útok. Ten samý muž pak napadl i další ženu.

Taxíky Uberu ani nemusejí mít v kabině kameru, což je pro mladé ženy ještě větší riziko.

Uber a běžná taxislužba spolu v Londýně bojují už roky, ale na problém je třeba se dívat i z pohledu problematiky masové migrace.

Zatímco většinu řidičů klasických černých taxi tvoří muži z bílé dělnické třídy, řidiči Uberu jsou dominantně muslimští migranti.

Rasové složení řidičů klasické londýnské taxislužby
Rasové složení řidičů Uberu a podobných služeb v Londýně

Komentáře

komentáře