Amerika má nového hrdinu. Fotbalistu Alejandra Villanueva, který se postavil svým spoluhráčům.

0

V souvislosti s bojkotem americké národní hymny ze strany některých černošských hráčů NFL a reakcí prezidenta Trumpa na tyto nevděčníky, si v USA každý volí stranu. Zatímco ta spíše bílá, pravicová část Ameriky volá po bojkotu NFL, ti druzí zase podporují rebelující hráče.

Dnes, na protest proti výrokům prezidenta Trumpa, se hráči klubu Steelers z Pittsburghu rozhodli, že při úvodním zahrání hymny nebudou ani stát, jak velí tradice a káže hrdost, ani klečet, jak dnes velí levice, ale zůstanou v šatně.

A skutečně, více než stovka hráčů se dnes rozhodla zůstat v šatně. Až na jednoho. Hráče, který nebyl vychován systémem a nedostal nic na stříbrném podnose. Hráče, který nebyl protěžován pozitivní diskriminací. Hráče, který absolvoval vojenskou akademii West Point, sloužil u Rangers, v Afghanistánu byl na třech turnusech a získal bronzovou hvězdu za statečnost.

Pro takového člověka, který riskoval svůj život za svou zem, by bylo nemyslitelné, aby se při zvuku národní hymny schovával někde v šatně. A tak jako jediný dnes vyšel na hřiště a při zvuku hymny si přiložil ruku na srdce.

Nejméně pro polovinu Ameriky je teď Alejandro Villanueva hrdinou.

Komentáře

komentáře