Sudánský imigrant vystřílel bělošský kostel v Tennessee

0

Jedna žena byla zabita a sedm lidí zraněno poté, co podezřelý, identifikovaný jako sudánský imigrant Emanuel Kidega Samson v neděli dopoledne zahájil střelbu v tradičně dominantně bělošském kostele v malém městečku Antioch v Tennessee. FBI případ vyšetřuje jako zločin z nenávisti.

Sudánský imigrant (25) do USA emigroval jako pětiletý. Do kostela Burnette Chapel Church of Christ přišel v černé kukle a se dvěma pistolemi. Nejprve před kostelem zastřelil ženu, která odcházela ke svému autu, a pak vstoupil zadními dveřmi dovnitř, kde postřelil dalších šest lidí. Tři muže a tři ženy včetně pastora. V kostele v tu chvíli bylo asi 50 věřících.

Robert Engle zabránil ještě horšímu masakru. Foto Facebook

Většímu masakru v tu chvíli zabránil uvaděč do kostela, 22-letý Robert Engle, který se na střelce vrhl a rval se s ním. Sudánec jej udeřil jednou z pistolí silně do hlavy, ale při potyčce se sám postřelil. Zraněný Engle toho využil, a vyběhl ven do svého auta pro vlastní pistoli, se kterou se vrátil, a střelce držel v šachu až do příjezdu policie. Ta Sudánce po ošetření v nemocnici zatkla a obvinila.

Foto Nashville Police Department

Všechny oběti sudánského imigranta jsou bílé. Je dobré srovnat tento případ s jinou střelbou, kde bílý chlapec před dvěma lety vystřílel černošský kostel v Charlestonu. Zpráva o tom obletěla svět. Následkem toho začalo tažení proti konfederační vlajce, kterou měl střelec rád, a i díky tomu jsme dnes v USA svědky strhávání konfederačních monumentů. Této střelbě se, zdá se, média v USA věnují jen z povinnosti. Nikdo nevolá po zákazech toho, či onoho. Žádná socha nebyla stržena. Je to učebnicový příklad toho, jak to v Americe opravdu s rasismem je.

Komentáře

komentáře