Alejandro Villanueva byl donucen se omluvit, že vzdal hold národní hymně

0
V týmu, který agresivně prosazuje politiku Black lives matter, nelze být osamoceným hrdinou

Omluvy za vlastní chování byly vždy vyžadovaný v socialistických a komunistických režimech. Lidé soustavně prováděli tzv. sebekritiku a dobří lidé se omlouvali za dobré věci, které nebyly v souladu s kolektivem.

Jde až mráz po zádech z veřejné omluvy Alejandra Villanuevy, hráče Steelers, který jako jediný nezůstal v šatně a šel před zápasem vzdát hold americké hymně. Kouč jeho týmu, Mike Tomlin, se před zápasem s hráči domluvil, že tím, že zůstanou v šatně, projeví svůj názor bez toho, aniž by projevili klečením nedostatek respektu k hymně. Ale Villanueva tuto politiku hrát nechtěl a vyšel na hřiště stát při zvuku hymny v pozoru.

Kouč jej ihned po zápase kritizoval, ačkoliv někteří spoluhráči jej podpořili s tím, že chápou, proč to jako veterán udělal.

Co na tom, že prodej dresů Villanuevy okamžitě raketově stoupl a stal se nejprodávanějším dresem hráče NFL. Co na tom, že když si klekl celý tým hráčů Dallas Cowboys na včerejším zápase, že je celý stadion vybučel.

V Americe teď kluby NFL, které jsou dominantně černošské, vedou kampaň proti tzv. rasové nespravedlnosti, která ale podle všech statistik jednoduše neexistuje. Pokud černoši páchají proporčně více zločinů, jsou i proporčně více přítomní ve věznicích. To je matematika, ne nespravedlnost.

Jenže pokud tuto jednoduchou pravdu řeknete na veřejnosti, aktivisté vás sežerou. A poznal to i Villaneuva, jehož patriotické gesto se muselo v útrobách stadionu jeho klubu setkat s tak velkým nesouhlasem, a musel být podroben tak velikému tlaku vedení klubu, svého kouče a některých svých černých aktivistických spoluhráčů, že pokud si chce ještě zahrát a nebýt bojkotován klubem (jedna z komunistických metod), musel projevit ponižující sebekritiku.

Na tomto videu Villanueva předstoupil a omluvil se, za to co udělal. Že je vše jen jeho vina a prosí své spoluhráče o pochopení. Smutné.

Komentáře

komentáře