Prezident Steelers prosí fanoušky pálící dresy a lístky, aby klub nebojkotovali

0
Art Rooney. Foto USATSI

Prezident Pittsburgh Steelers Art Rooney II napsal vystrašený dopis směřující fanouškům klubu, kteří klub poté, co hráči nevyšli při zvuku hymny na hřiště, bojkotují. Reaguje tak na velké množství videí, na kterých fanoušci pálí dresy, permanentky a jiné věci spojené s klubem. Mnozí se také zavázali, že na stadion už nikdy nevkročí.

“Záměrem hráčů Steelers, kteří zůstali v šatně, bylo zůstat mimo jakákoliv politická prohlášení,” píše Rooney.

“Bohužel to bylo vyloženo jako bojkot hymny – což nebylo nikdy úmyslem hráčů.”

“Také vím, že naši hráči mají obrovský respekt pro příslušníky armády, včetně jejich spoluhráče Alejandra Villanuevy. Ze strany hráčů nebyl nikdy úmysl neukázat respekt pro naše vojáky,” dodal.

Rooneyho smířlivé poznámky jsou ale v protikladu s trenérem Mikem Tomlinem, který naznačil, že by preferoval, pokud by Villanueva – veterán a jediný hráč Steelers, který při zvuku hymny stál na hřišti – zůstal v šatně s ostatními.

Klesající sledovanost a vztek fanoušků přinutily manažéry NFL jednat a zachránit co se dá, aby znovu získali podporu veřejnosti.

Podle amerických médií NFL v současnosti hledá experta na krizovou komunikaci, který by navrhl dlouhodobou strategii, jak má NFL přistupovat k divákům. Jinými slovy, potřebují někoho, kdo je z té kaše, do které se podporou levicových témat, dostali. A to mohou jen tím, že otočí o 180 stupňů.

Komentáře

komentáře