Švédská právnička: Většina podezřelých ze znásilnění jsou imigranti

0
Víc a víc lidí ve Švédsku začíná nahlas říkat to, co establishment vytrvale popírá

Švédská právnička Elisabeth Fritz tvrdí, že ve většině případů znásilnění, na kterých pracovala, byli podezřelými individua z imigrantského prostředí a vyzvala vládu, aby tento fakt přestala skrývat.

Fritz se k tématu vyjádřila na svém Instagram, kam dala fotografii, jak zrovna ve Stockholmu přichází od soudu.

“Zprávy o znásilnění se množí a na mém stole je mnoho případů znásilnění a skupinového násilí. Většina podezřelých, které v těchto případech potkávám, jsou imigranti.”

Min arbetsdag i tingsrätten i en gruppvåldtäkt är slut. Våldtäktsanmälningarna ökar och på mitt bord har jag många våldtäkter och gruppvåldtäkter. Majoriteten av de misstänkta jag möter i dessa mål har utländsk bakgrund. Jag vet inte om det är en slump att just jag har dessa mål ? Min kollega ringde därför till Brå för att få tag på en rättvis statistik i syfte att arbeta med information och kunskapsspridning. Hur siffran ser ut vet jag inte. Brå har inte heller en siffra, för en sådan statistik finns inte ? Trodde jag hörde fel. ‼️ Om vi ska arbeta förebyggande och få stopp på våldtäkterna är det dags att ta reda på hur förövaren ser ut ❓Vi måste ta tag i frågan på allvar och våga lyfta på locket. Hur ska vi annars bekämpa dessa fruktansvärda och svåra våldtäkter som begås mot alla offer ❓Det är ju förövaren som är problemet. Jag kommer gå vidare med frågan, för det här är INTE acceptabelt. #advokatmassifritz #equality #justice #sverige 💪👊⚖️

Příspěvek sdílený Elisabeth Massi Fritz (@advokatmassifritz),

Také tvrdí, že její kolega kontaktoval Švédskou národní radu pro prevenci kriminality (Brå), aby národní statistiky zločinů imigrantů prověřil. “Brå taková čísla ale nemá, protože takové statistiky neexistují,” dodala.

“Pokud máme pracovat preventivně a zastavit znásilňování, je čas zjistit, jak násilník vypadá. Musíme to brát vážně a nebát se si na to posvítit. Jak jinak máme bojovat s těmito hroznými a surovými znásilněními, které se všem obětem dějí? Je to násilník, kdo je tu problém. Budu se ptát dál, protože toto není akceptovatelné,” dodala.

Elisabeth Fritz je v poslední době další Švédkou z justičního prostředí, která se nebojí poukázat na problém zločinnosti imigrantů v zemi. Na začátku tohoto roku to byl známý mediální výstup policisty Petera Springarea, který tvrdil, že většina zločinců, se kterými přijde do styku, jsou imigranti.

Ze začátku mu hrozili obviněním za nenávistný projev a byl vyšetřován, ale obvinění bylo později staženo a byl mu nabídnut sloupek ve švédském deníku Nyheter Idag. Důvod byl ten, aby deník, a ne Springare, byl odpovědný za obsah toho, co Springare napíše, a ten byl tak chráněn před možným stíháním.

Krátce poté byl Springare dokonce podpořen profesorem kriminologie Leifem Perssonem, který řekl: “Ano, došel jsem ke stejnému výsledku v pozorování. Každý, kdo má oči, vidí, kdo ty věci dělá.”

Comments

comments