Americký viceprezident Pence opustil zápas Colts kvůli hráčům, co při hymně klečeli

0
Vice prezident Mike Pence při dnešním zápase Colts. White House / Myles Cullen / Handout

Nesmyslný protest dolarových milionářů z americké fotbalové ligy proti údajné diskriminaci a údajnému policejnímu násilí slábne, ale ještě neskončil. Při dnešním zápase Colts proti 49ers si někteří hráči 49ers při zvuku národní hymny klekli, a to přítomnému viceprezidentovi Pencovi stačilo, aby po skončení hymny ze stadionu odešel.

“Opustil jsem dnešní zápas Colts, protože nebudu podporovat událost, při které jsou hanobeni naši vojáci, naše vlajka nebo naše národní hymna.”

Prezident Trump Pence okamžitě na Twitteru podpořil, když napsal, že ho už před zápasem požádal, aby odešel, kdyby si někteří hráči klekli, a nerespektovali tak Ameriku. Napsal, že je na Pence, a jeho ženu, která odešla s ním, hrdý.

Pence později vydal k celé věci prohlášení, jehož překlad je zde:

“V době, kdy tolik Američanů inspiruje náš národ svou odvahou, rozhodností a houževnatostí, nyní, více než jindy, bychom se měli semknout kolem naší vlajky a všeho, co nás spojuje. Ačkoliv každý má právo na své vlastní názory, nemyslím si, že je to moc žádat hráče NFL o respekt k vlajce a naší národní hymně. Stojím za prezidentem Trumpem, stojím za našimi vojáky, a vždy budu stát za naší vlajkou a naší národní hymnou.”

Komentáře

komentáře