Imigranti ve Švédsku hrozí imigračním úředníkům znásilněním a násilím

0
Ilustrační foto

Během prvních devíti měsíců roku 2017 švédsky migrační úřad nahlásil 2875! vážných incidentů proti svým zaměstnancům zahrnující hrozby znásilněním a útokem a hrozbami podpálením kanceláří.

Zvlášť stresující jsou pro zaměstnankyně úřadu, který zpracovává všechny azylové žádosti, incidenty sexuálního obtěžování.

Maria Johansson, která pro úřad pracuje, říká, že tyto incidenty “mohou být cokoliv od nevhodné poznámky po sexuální násilí. Není to pro náš úřad obvyklé, ale když k tomu dojde, je to vážné.”

K hrozbám často dochází přes email nebo telefon. Jedné zaměstnankyni nějaký imigrant zavolal na telefon a křičel na ní anglicky: “Co děláš ty kun*o?”

V případu z města Södermanland z tohoto léta imigrant sledoval zaměstnankyni úřadu, když se šla projít na čerstvý vzduch. Ignorovala ho a prohlížela si něco v mobilu, když k ní přišel a začal jí líbat ruku a snažil se jí políbit na ústa, než ho odstrčila.

V Norrlandu se v kanceláři úřadu objevil agresivní imigrant a když se jej ochranka pokoušela uklidnit, vyhrožoval jí zabitím a ženské člence ochranky hrozil, že si najde její adresu a znásilní ji. Imigrant byl za své hrozby zatčen a odsouzen.

Jiná zaměstnankyně úřadu ve Stockholdu prý byla sledována v městské dopravě. Ačkoliv muže požádala, aby ji přestal sledovat, dál ji obtěžoval, a říkal ji, že ví, kde pracuje.

“Hrozil mi, že mě hodí pod vlak,” řekla. Když vlak dorazil, muž naléhal, že ji doprovodí domů, ale pak naštěstí zmizel. “Když jsem šla druhý den do práce, necítila jsem se dobře,” dodala žena.

Jiné ženě v úřadu další imigrant během jedné hodiny zavolal 166 krát a vyhrožoval ji.

V nejznámějším případě, který ve Švédsku skončil smrtí, byla pracovnice azylového centra Alexandra Mezher zavražděna Somálcem, který se vydával za nezletilého.

Komentáře

komentáře