Nový zákon proti pouličnímu obtěžování vyděsil francouzské feministky. Prý útočí na imigranty.

0

Skupina feministek z akademického prostředí vystoupila proti plánu kriminalizovat ve Francii pouliční obtěžování, protože by prý nové zákony mohly ocejchovat muže neevropského původu.

“Je dobře známo, že etničtí mladí muži z dělnické třídy již policejním násilím a útlakem trpí víc, než jiní lidé,” prohlašují akademici v dopise, který poslali ministryni pro rovnost Marlène Schiappa. Ta přípravu zákona mající pouliční obtěžování snížit oznámila.

“Stačilo by pachatele proškolit, aby své chování změnili,” píše 15 akademiků. “Vytvoření nového zákona jen posílí útlak a kontrolu mužů ze znevýhodněných skupin.”

V dopise, který zveřejnil deník Libération, si akademici také stěžují na plány omezit kriminalizaci harašení na ulici, když prý žena může být obtěžována doma i v práci. Případy harašení v lepších čtvrtích a kancelářích velkých korporací prý zůstanou ve stínu, a kriminalizovány budou jen ty pouliční. Ale upřímně, je sexuální obtěžování v lepších čtvrtích a velkých korporacích problém?

Ministryně pro rovnost k novému zákonu v září řekla: “Jste žena jedoucí v metru. Já jsem muž. Sleduji vás. Vystoupíte z vlaku. Já také. Nastoupíte do jiného. Já s vámi. Zeptám se vás na telefonní číslo. Zeptám se znovu. Zeptám se potřetí. Cítíte se být utlačovaná. To je pouliční obtěžování.”

V některých částech Paříže jde přitom o obrovský problém. V imigrantských čtvrtích Seine-Saint-Denis a Essonne studie ukázala, že 100 procent žen alespoň jednou za život čelilo sexuálnímu obtěžování nebo násilí.

Ženy v některých ulicích nemohou projít, aniž by je imigranti verbálně neobtěžovali. Proslulou se stala čtvrť Chapelle-Pajol, kde gangy migrantů útočí doslova na každou ženu, která se snaží projít.

Comments

comments