Oxford zakázal křesťanské skupině účast na vítání nováčků

0

Členové studentské komise na Balliol College zakázali křesťanské skupině účast na setkání s univerzitními nováčky pod záminkou, že jejich přítomnost může potenciálně “nováčkům ublížit, protože křesťanství představuje omluvu pro homofobii a neokolonialismus.”

Z uniklé emailové komunikace vyplývá, že po námitkách zástupců studentů se vice prezident komise, Freddy Potts rozhodl, že setkání bude sekulární, bez účasti náboženských skupin.

To mezi studenty vyvolalo velké pobouření a označili to za útok na svobodu slova a náboženství.

Z emailové komunikace vyplývá, že Potts napsal křesťanské skupině Christian Union (CU) následující řádky: “Vnímáme skvělé výhody mít zástupce CU na setkání s nováčky, ale máme obavy, že to pro nováčky, kteří už takto bojují, aby se na Oxfordu cítili vítáni, může představovat bolest.

“Vliv křesťanství na mnohé komunity byl škodlivý ve svých metodách konverze a praxe, a je stále na mnoha místech používán jako omluva pro homofobii a jisté formy neokolonialismu,” dodal.

Studenti Pottse a další funkcionáře obvinili z omezování náboženské svobody.

Ředitelka křesťanské organizace Christian Concern, Andrea Williams, řekla: “Vedoucí světová instituce založená na křesťanských principech zapomíná na svou velkou historii.”

Balliol College je jedna z nejstarších kolejí na Oxfordu a v roce 1263 ji nechal založit biskup z Durhamu.

Comments

comments