Británie přiznává, že se milionů ilegálních imigrantů už nikdy nezbaví

0
Britská policie zatýká ilegála

Bývalý šéf ochrany britských hranic přiznal, že je nepravděpodobné, že více než milion nelegálních imigrantů se kdy z Británie podaří dostat.

David Wood, bývalý ředitel přes imigraci u ministerstva vnitra řekl včera poslancům, že vypátrání ilegálů a jejich deportace provází “enormní potíže.”

Také řekl, že ministerstvo potřebuje další peníze, aby po Brexitu zvládlo zabezpečit hranice.

Ale jeho přiznání, že úřady nezvládají ilegální migraci řešit, způsobilo mezi konzervativními poslanci šok.

Poslanec Philip Davies řekl: “Pro úředníky není akceptovatelné, aby zvedli ruce do vzduchu a řekli, že se nedá nic dělat – to by bylo rovno vyhlášení amnestie ilegální migraci.

“Vláda by měla shromáždit lidi, kteří zde nejsou legálně a vykopnout je ze země. Nemyslím si, že daňoví poplatníci očekávají něco menšího. A na prvním místě by měla být zodpovězena otázka, jak se sem dostali.”

Jiný poslanec, Nigel Mills, mluvil v podobném duchu: “Jsem si jistý, že lidé z mého volebního okrsku by byli zděšeni, kdyby slyšeli, že se sem tolik lidí dostalo nelegálně a jsou schopni zde žít, pracovat a pronajímat si domy, když se po nás chce, abychom měli zákony, které jim to mají znemožnit.

“Pokud máme mít imigrační systém, ve který mohou mít lidé důvěru, musíme je najít a deportovat.

“Toto jednoduše nemůžeme přehlížet, protože by to mohlo vést k chaosu a vybízelo lidi k porušování pravidel. Tato pravidla musejí být jasná a musejí být vynucována.”

David Wood ve Westminsteru dále řekl:

“V tuto chvíli tu máme více než milion cizinců, kteří zde žijí nelegálně. Je to veliké číslo, takže je fakticky odsud nemůžeme nikdy dostat. Ale potřebujeme mít následky, že existuje riziko, že pokud nežijete podle imigračních pravidel, a zůstanete déle, než smíte, nebo porušíte zákon, že existuje vážné riziko vaší deportace.”

Oficiální statistici tvrdí, že je vyloučené určit přesný počet ilegálů žijících v Británii. Podle neoficiálních čísel přijde každý rok nelegálně 150 tisíc lidí. Před 12 lety žilo v Británii ilegálů asi 430 tisíc.

Comments

comments