Britský policista dostal vyhazov za komentář o zabalení teroristů do slaniny

0

Policista z hrabství Cumbria v Anglii dostal vyhazov za to, že na Facebook napsal komentář, který “mohl urazit muslimy.”

Ross Lister, který jako policista sloužil v obci Barrow-in-Furness tři roky, byl vyhozen po disciplinárním řízení. Jeho nadřízený uvedl:

“Chování, které policista Lister dnes přiznal – vztahující se k příspěvku na Facebooku, který napsal – mohlo urazit nebo být vnímáno jako urážlivé členy muslimské komunity i lidmi jiné víry.

“Chování a úsudek policisty Listera klesly hluboko pod očekávaný standard, proto jsem se rozhodl s ním okamžitě rozvázat pracovní poměr.”

Přesný obsah příspěvku nebyl během slyšení zveřejněn. Později ale vyšel najevo. Příspěvek pojednával o tom, jak by již bývalý policista naložil s teroristy. “Jak? Zabalit je do slaniny?”

Vyšetřovatelé v pondělí oznámili, že komentář neodpovídá “vysokému standardu potřebnému pro kriminální vyšetřování.” Vrchní konstábl hrabství řekl, že “poškodil reputaci policie a podkopal důvěru veřejnosti.”

Dodal: “Komunity v Cumbrii od policistů očekávají, že budou jednat v souladu s integritou, slušností a zdravým úsudkem. Důvěra místních komunit, především z prostředí menšin, se těžko získává a snadno ztrácí.”

Comments

comments