Statistiky FBI za rok 2016 ukazují nadproporční kriminalitu etnických menšin v USA

0

Spojené státy evidují etnickou identitu svých občanů i lidí bez občanství na každém jejich kroku. Vaši etnickou identitu máte v rodném listě a je součástí každé statistiky. Díky tomu jsou k dispozici i čísla z oblasti kriminality v USA, která pro etnické menšiny nejsou zrovna lichotivá.

FBI zveřejnila čísla za rok 2016 a ty ukazují obrovské rozdíly v kriminalitě mezi jednotlivými etniky per capita. Tedy, poměr kriminálníků určité etnické skupiny na 100 tisíc obyvatel. Výsledky jsou šokující.

Ačkoliv statistiky neznají “hispánskou rasu” a Hispánci jsou rutinně zařazováni do stejné škatulky, jako bílí, v etnickém rozdělení už Hispánci svojí škatulku malí a nehispánští běloši jsou obvykle označováni jako “non-Hispanic Whites.”

Ať už jde o vraždy, znásilnění, loupeže, napadení, krádeže aut nebo nedovolená držení zbraní, bílí se na této kriminalitě podílejí nejméně, černoši nejvíce a Hispánci jsou vždy uprostřed.

Vraždy – Černoši spáchali proporčně 8,7 krát více vražd než bílí a Hispánci 1,78 krát víc.
Znásilnění – Černoši spáchali proporčně 3 krát více znásilnění než bílí a Hispánci 1,56 krát víc.
Loupeže – Černoši spáchali proporčně 10 krát více loupeží než bílí a Hispánci 2 krát víc.
Napadení – Černoši spáchali proporčně 3,8 krát více napadení než bílí a Hispánci 1,7 krát víc.
Krádeže aut – Černoši spáchali proporčně 3,37 krát více krádeží aut než bílí a Hispánci 1,68 krát víc.
Nedovolené držení zbraní – Černoši spáchali proporčně 5,52 krát více těchto zločinů než bílí a Hispánci asi 2 krát víc.

Je třeba zdůraznit, že pokud černoch něco ukradne, a jde za to do vězení, je to asi takový rasismus, jako když něco ukradne běloch, a jde za to do vězení. Je to pouze výkon práva.

Pokud je nějaká etnická skupina více zastoupená v kriminalitě, nemá to s rasismem nic společného. To by si aktivisté hnutí Black Lives Matter měli uvědomit na prvním místě.

Comments

comments