Blonďatou džihádistku zabil v Rakce Predátor

0

Jedna z nejhledanějších žen světa je po smrti. Britská blond džihádistka byla podle zpráv zabita v Rakce během amerického náletu.

Bývalá punková muzikantka Sally Jones, která se narodila v Kentu, utekla v roce 2013 do Sýrie se svým manželem a synem, a připojili se zde k ISIS, čímž se stala jednou z nejhledanějších žen světa.

Jones ve svém punkovém období

Podle americké rozvědky měla být zabita dronem již v červnu. Přitom ještě v červenci se ze Sýrie dostaly zprávy, ve kterých Jones prosí, aby se směla vrátit domů. Zřejmě se o to opravdu snažila, protože americký dron Predátor ji dostal, kdy se pokoušela z Rakky uniknout. Není vyloučené, že její pohyb ve městě byl Američany monitorován a ti šli najisto.

Její syn byl dříve používán v propagandistických videích a o ní se soudilo, že vedla jeden ženský bojový oddíl.

Syn Jonesové na videu zabil zajatce

Poté, co byl její manžel Junaid Hussain, hacker ISIS, v roce 2015 zabit dronem, se Jones začalo říkat “bílá vdova.”

Padesátiletá Jones, která si nechala říkat Umm Hussain al-Britani, své zemi často vyhrožovala. Na internetu vyzývala muslimské ženy, aby během Ramadánu podnikly teroristické útoky. Když její manžel padl, napsala na Twitter, že je hrdá, že “byl zabit největším nepřítelem Alláha.”

Zvrhlá Jones používala Twitter pro šíření propagandy a psala zde o svém přání uříznout hlavu evropskému zajatci a zabití křesťana “tupým nožem.”

Jones vedla oddíl ženských bojovnic IS

“Nemůžete jen sedět u čaje a sušenek, objednávat nálety na bratry z Británie, a myslet si, že ze strany Islámského státu nepřijde žádná odveta,” napsala jednou.

Předpokládá se, že její dvanáctiletý syn byl při jejím útěku z Rakky zabit společně s ní.

Britská rozvědka v únoru vyjádřila obavy, že džihádistické nevěsty, pokud se po pádu IS vrátí do Británie, mohou představovat velikou hrozbu. Soudí se, že Američané se snaží všechny potenciální hrozby v Sýrii a Iráku raději zlikvidovat, než je nechat se vrátit. Což je v přímém rozporu například se Švédskem, které navrátilce naopak vítá.

Comments

comments