Orbán: Chraňme křesťany na středním východě, než přijde anti-křesťanská perzekuce do Evropy

0

Maďarský premiér Orbán vyzval lídry EU k ochraně křesťanů v Africe a na středním východě, nebo mohou riskovat své zničení v Evropě. Podle Orbána Maďarsko hraje vedoucí úlohu v předání pomoci křesťanským menšinám a především v podpoře programů, které mají pomoci jejich návratu do vlasti v bezpečí.

“My Maďaři chceme, aby se syrští, iráčtí a nigerijští křesťané mohli vrátit do zemí svých předků, kde žili stovky let tak rychle, jak je to jen možné. Tomu říkáme maďarská solidarita – Maďarsko pomáhá,” řekl premiér Orbán na Mezinárodní konferenci o křesťanské perzekuci.

“Skupina evropských intelektuálních a politických lídrů chce stvořit smíšenou společnost, která kompletně změní kulturní a etnickou identitu kontinentu a jeho křesťanskou náturu během pár generací,” dodal.

“Maďarsko nicméně dělá přesný opak toho, co právě dělá Evropa. Děláme to, co musíme podle místních křesťanských vůdců a co je v současnosti pro komunity, které vedou, nejdůležitější: poskytujeme asistenci, která lidem umožňuje se vrátit domů.”

Orbán také poukázal na “perzekuci křesťanů v Evropě, která je perzekucí v duchovním smyslu, prováděná rafinovaně, a je bezpochyby nespravedlivá, diskriminující a někdy bolestivá, ale nedá se v ničem přirovnat k brutální a fyzické perzekuci, kterou trpí křesťané v Africe a na středním východě.”

“Největší nebezpečí, které nám dnes hrozí,” varoval ještě, “je lhostejné ticho evropských elit, které zahazují své křesťanské kořeny i přes fakt, že osud křesťanů ze středního východu by Evropu měl probudit k uvědomění si, že ač se to může zdát neuvěřitelné, co se stalo tam se může stát i nám.

“Faktem je, že křesťanství je dnes nejvíce perzekuované náboženství na světě, když 215 milionů křesťanů ve 108 zemích trpí různou formou perzekuce. V roce 2015 byl v Iráku každých pět minut zavražděn jeden křesťan kvůli svému náboženskému přesvědčení.

“Pro nás je Evropa křesťanský kontinent a chceme to tak zachovat. A ačkoliv nemůžeme zachránit vše, rádi bychom alespoň zachovali ten malý kus, který Pán svěřil Maďarům.”

Comments

comments