Rakouská levice chystá během volební noci masivní nepokoje

0
Levičáci ve Vídni

Levicoví extremisté v Rakousku oznámili, že budou v neděli demonstrovat proti rakouské Straně svobody u které se předpokládá, že se stane součástí nové vládní koalice.

Protest pod názvem “Nikdy víc černo-modrou,” s odkazem na barvy FPÖ a lidovců (ÖVP), má začít v 18:00 před budovou rakouského parlamentu.

Demonstranti již vídeňskou policii požádali o povolení pro svůj protest, který má skončit ve 23:00. Podle žádosti o povolení se demonstrace má účastnit 300 lidí, ale skutečná účast bude jistě vyšší. Tak jako i při jiných akcích se čeká i účast českých extremistů.

Loni takto levice ve Vídni řádila na protest proti prezidentskému kandidátovi Norbertu Hoferovi. Nicméně tehdy se jich sešlo jen pár set a akce byla považována za propadák.

Jiný případ jsou každoroční Plesy v opeře pořádané rakouskými pravicovými a vlasteneckými kruhy, které se konají na konci ledna. V roce 2012 bylo několik účastníků plesu a několik policistů levicovými extremisty zraněno.

Řádění levičáků při Plese v opeře před 4 lety:

Ačkoliv od té doby byl i díky masivní policejní přítomnosti při plesech větší klid, při loňské demonstraci identitářského hnutí upadl jeden z účastníků demonstrace do kómatu, když byl levicovými radikály zasažen kamenem do hlavy.

Comments

comments