Ředitel islámské základní školy v Holandsku zatčen za sexuální obtěžování dítěte

0
Khalid Tatou, foto Linkedin

Ředitel islámské základní školy a radní města Gouda byl zatčen a zadržen na nejméně 90 dní pro obvinění, že sexuálně zneužil 13-letou dívku.

Khalid Tatou byl kvůli podezření ze zneužití dívky již ze svého ředitelského místa vyhozen. “Je sice jen podezřelý, ale jeho návrat do školy je vyloučený,” řekl jeden z členů školní rady holandskému listu Algemeen Dagblad.

Právnička obviněného Tatoua jej hájí z pohledu presumpce neviny i před holandskou Stranou práce, za kterou seděl v městské radě, a ze které byl vyloučen. Jak stojí v prohlášení strany: “Frakce PvdA v Goudě přijala s úžasem informaci o zatčení K.T. Je jasné, že s ohledem na vážnost situace již K.T. nemůže členem frakce zůstat. Vedení strany o případu ví, a rozhodlo se K.T. jeho členství zrušit.”

Podle advokátky je to tvrzení proti tvrzení: “Je to jedno podezření, jedna dívka a žádné důkazy.”

Podle představitele mešity, jejíž byl Khalid členem, a která jej nyní také zavrhla, k sexuálnímu obtěžování v mešitě nedošlo. Khalid se tam prý jen chodil modlit a mešita s tím nechce mít nic společného.

Sexuální obtěžování nezletilých je v muslimské komunitě po celé Evropě veliký problém. Středoevropan již o mnoha takových případech informoval.

Comments

comments