Škola v Mississippi pojmenovaná po konfederačním prezidentovi ponese jméno Obamy

0

Většinově černá škola v Mississippi pojmenovaná po prezidentu Konfederace Jeffersonu Davisovi příští rok změní jméno za jiného prezidenta, jehož charakter je podle studentů, rodičů a učitelů více vhodný – Baracka Obamu.

Janelle Jefferson, prezidentka školy, oznámila, že školní rada si 5.října odhlasovala změnu názvu školy po prezidentu Obamovi.

“Jefferson Davis, nechvalně proslulý sám o sobě, by pravděpodobně nebyl šťastný z toho, že (rasově) rozmanitá škola propagující výuku přesně těch lidí, za které bojoval, aby zůstali zotročeni, nesla jeho jméno,” řekla školní radě.

Statistiky studentů školy ukazují, že 98 procent z nich jsou černoši. Což má do rasové rozmanitosti daleko. V Americe se stalo populárním nazývat rasově rozmanitým ani ne to, co je promíchané, nebo rovnoměrně zastoupené od každé rasy, ale to, co není bílé. Skutečná diverzita je pak dosažena tehdy, kdy v této škole dosáhne počet černých studentů 100 procent.

Prezidentka dále řekla, že školní komunita chtěla školu přejmenovat tak, aby název “odrážel osobu, která plně reprezentuje ideály a veřejné postoje konzistentní s tím, v co naše děti chtějí věřit.”

Oznámení na škole prý bylo přijato s nadšením.

Komentáře

komentáře