Britský ministr vyzývá k zabití všech britských členů Islámského státu

0
Rory Stewart, Wikipedia

Jediný způsob, jakým zacházet s britskými příslušníky Islámského státu, je všechny je zabít, říká britský ministr.

Rory Stewart tvrdí, že jde o jedinou možnou odpověď lidem, kteří se vzdali vší sounáležitosti s Británií a připojili se k teroristické skupině.

Jak přiznal, jde o morálně problematickou věc, ale: “Oni jsou zcela odhodláni, jako členové Islámského státu, k vytvoření kalifátu.

“Věří v extrémně nenávistnou doktrínu, která zahrnuje zabíjení sebe samých, zabíjení druhých a použití násilí a brutality k vytvoření státu z osmého, nebo sedmého století.

“Obávám se, že musíme brát vážně fakt, že tito lidé pro nás představují vážné nebezpečí, a bohužel jediný způsob, jak s nimi naložit, téměř ve všech případech, je zabít je.”

Bývalý diplomat a současný britský ministr Stewart dále říká: “Jsou to lidé, kteří popravují lidi střelou zezadu do hlavy, kteří brali ženy a děti jako rukojmí, kteří mučili a vraždili a používali násilí, aby dosáhli svého.

“Naší odpovědí musí být, když toto někdo udělá, to vyřešit.”

Stewart také vyzval Brity, kteří chtějí s Islámským státem bojovat, aby to učinili přes oficiální cesty.

“Pokud chcete sloužit své zemi a bojovat s terorismem, tak se prosím přidejte k armádě, nebo policii nebo našim výzvědným službám. Vytrénujeme vás, budeme s vámi pracovat, aby jste to mohli dělat legální a kontrolovanou cestou.”

Několik britských džihádistů již bylo cíleně v Sýrii a Iráku zlikvidováno, ale vždy se jednalo o akci americké armády.

Komentáře

komentáře