Švédskou vládou utajená data o pachatelích sexuálních útoků jsou venku.

0

Švédská vláda nedělá statistiku kriminality podle etnicity pachatelů a dobře ví proč. Čísla znamenají důkaz a pokud tato čísla neexistují, švédská vláda si může o zdroji zločinnosti říkat co chce. Platí to i o pachatelích znásilnění, o kterých ve Švédsku každý ví, kdo je má většinou na svědomí, ale bez oficiální statistiky to bylo pořád jen tvrzení. To se nyní změnilo.

Nezávislý novinář Joakim P. Jonasson vypracoval mezi lety 2012 a 2017 nezávislou studii všech sexuálních trestných činů, které se dostaly k soudu, a existuje k nim rozsudek. Podařilo se mu tak shromáždit více než 4000 případů z tohoto období, kdy kromě dvou soudů získal data za celé Švédsko mezi lety 2012 a 2017.

Švédské právo rozlišuje mezi běžným sexuálním násilím, což je obtěžování, osahávání apod. a hrubým znásilněním. Běžné sexuální útoky, které často ani nedojdou k soudu, protože k nim dochází na koncertech či festivalech v anonymním davu, mají z 95,6 procent na svědomí lidé, kteří nepocházejí ze Švédska.

Koncerty a festivaly jsou místa, kde ve Švédsku dochází k sexuálním útokům nejčastěji

V případě hrubého znásilnění je podíl cizinců nižší, ale stále katastrofální. 84 procent všech znásilnění v zemi jde na jejich vrub. Nejpočetnější skupinou násilníků jsou Afghánci, Iráčané a Somálci. Rodilí Švédi, tedy lidé s oběma švédskými rodiči, se na znásilnění v zemi, kde tvoří většinu, podílejí z 16 procent.

V poměru počtu lidí určité národnosti je pak ve Švédsku největší pravděpodobnost, že její příslušník spáchá sexuální útok, u Alžířanů, Afghánců, Tunisanů, Maročanů a Palestinců.

V případech skupinového znásilnění se rodilí Švédi takových skutků za posledních 5 let dopustili jen z 6,7 procentech. Zbytek mají na svědomí cizinci.

Rostou ale i sexuální útoky proti mužům. V 85 procentech je opět mají na svědomí Afghánci.

Švédská vláda bude muset příště zakázat svobodný přístup k informacím, aby pravdu udržela pod pokličkou.

Komentáře

komentáře