Irsko čeká růžencová modlitba jako v Polsku. Irové se budou modlit proti potratům.

0

Poté, co se milion Poláků pomodlilo na hranicích země za konec islamizace Evropy, se irští katolíci shromáždí na pobřeží svého ostrova, a budou se modlit za to, aby potraty zůstaly v zemi nezákonné.

Irsko čeká ve věci práva na život nenarozených děti referendum a z toho důvodu zemi 26. listopadu čeká náboženské procesí nazvané “Růženec na pobřeží za život a víru,” při kterém se věřící budou modlit k Panně Marii, aby Irsko zůstalo ostrovem pro-život. Nikoliv pro-volbu, jak se nazývají zastánci potratů.

Osmý dodatek irské ústavy, který byl přijat v roce 1983, brání právo na život nenarozených dětí.

“Irsko bylo první zemí na světě, která byla zasvěcena králi Ježíši,” píší organizátoři na své Facebookové stránce. “Jeho oslava je extrémně důležitá. Uznání Krista jako krále má souvislost s duchovním, sociálním, kulturním, právním a politickým životem v Irsku.”

Plánovaný záměr modlitby je “zachování víry v Irsku a ochrana života v Irsku.” Organizátoři cílí také na mladé Iry, které chtějí udržet u katolické víry.

“Náš ostrov je uprostřed katastrofické ztráty katolické víry obzvláště mezi mladými,” tvrdí organizátoři. “Irsko, sever i jih, čelí přímé hrozbě pro ochranu našich nenarozených dětí.”

Organizátoři plánují setkání na nejméně 53 místech na irském pobřeží tak, aby tato místa “obklopila Irsko lidským růžencem.

V létě v Dublinu pochodovalo 70 tisíc lidí za “právo na život.”

Komentáře

komentáře