Britský džihádista prosí, aby se směl vrátit “domů”

0
Shabazz Suleman (vlevo)

Mladý terorista, který cestoval do Sýrie, aby mohl bojovat po boku Islámského státu a zabíjet nevěřící, se nyní chce vrátit do Británie a čelit zde spravedlnosti.

Shabazz Suleman (21) před třemi roky zmizel z rodinné dovolené v Turecku, a odešel do Rakky, kde byl až do jejího nedávného pádu.

Tento bývalý gymnazista z High Wycombe řekl britskému listu The Times, že o IS ztratil iluze a rozhodl se utéci.

Nyní je v rukou turecké milice, ale bylo mu dovoleno si ponechat telefon, přes který komunikuje s novináři. Svěřil se, že byl obětí “indoktrinace”.
“Nikdy by mě nenapadlo, že mohu mít vymytý mozek, dokud jsem neviděl, jak jednají s jinými sunnity.”

Prý prodělal trénink se zbraněmi a sloužil na hlídkách, ale odmítá, že by se podílel na zabíjení.

Jeho otec tvrdí, že si je jistý, že je jeho syn “civilistou” a na bojišti nebyl dva roky. Souhlasí, že pokud spáchal zločin, měl by jít před soud, ale chce jej zpět v Británii.

Člověk si říká, kde jsou všichni ti zabijáci Islámského státu, kteří podřezávali a zabíjeli a znásilňovali. Nyní to vypadá, že všichni jen “naletěli” a nikdo z nich se ničeho nedopustil. V Británii, jak jsme psali, na to panují dva rozdílné názory. Ten první chce všem bojovníkům IS umožnit vrátit se do Británie, netrestat je a “integrovat” je. Ten druhý je nesmlouvaný. Všichni britští občané, kteří byli členy IS, by měli být zabiti.

Komentáře

komentáře