Němci neposílají imigranty domů ani když jsou jejich domoviny už bezpečné

0

Německý federální úřad pro migraci a uprchlíky (BAMF) byl obviněn z toho, že řeší status uprchlíků jako cestu k imigraci, protože uprchlíci jsou zřídkakdy posláni zpět i když jsou jejich domoviny uznány jako bezpečné.

BAMF má prověřit detaily každého uprchlického případu vždy tři roky poté, co jim je přiznán azyl, a rozhodnout, zda návrat do jejich země původu stále představuje nebezpečí. Pokud úřad status třetí rok neprověří, azylanti dostávají trvalý pobyt.

Tento rok BAMF zamítl status jen 206 jednotlivcům, ačkoliv měl takových případů prověřit 107 tisíc.

Z tohoto počtu byl status prověřen jen u 1552 uprchlíků.

Celkový počet zamítnutých statusů uprchlíka v posledních letech klesá. Loni šlo jen o 240 případů. Na vině je podle úřadu migrační krize, která kapacity BAMF vyčerpala.

Politik z CDU, Armin Schuster, na úřad útočí: “Pokud BAMF jen zřídka prověří, zda uprchlík stále potřebuje ochranu, a po pouhých třech letech mu dáme povolení k trvalému pobytu, z práva na azyl děláme právo na migraci.”

Politik navrhuje, aby příští vláda povolení k pobytu vydávala až po šesti letech, a BAMF musí v každém případě prověřit, zda dotyčného už nejde poslat domů.

Komentáře

komentáře