Tvář “pakistánského řezníka”

0

V minulosti lumpové, nebo lidé, kteří chtěli začít nový život, utíkali z Evropy do Ameriky. Pochopitelně. V Americe našli kulturní a etnické podnebí totožné s tím evropským a pod nějakou novou identitou se ztratili někde na západě země.

Co dnes láká lidi ze zcela odlišného kulturního a etnického prostředí, aby se snažili před svými životy ukrýt v Evropě? Co vede pakistánského zabijáka, na kterého byl vypsán mezinárodní zatykač, aby se nesnažil ukrýt třeba v Afghanistánu, kde bude mezi svými, ale odešel do Evropy? Je pro lidi z Afriky a Asie Evropa zemí zaslíbenou?

Média v tomto týdnu informovala o tom, že maďarští policisté zadrželi ve skupině uprchlíků muže, který je v Pakistánu podezřelý z nejméně 70 nájemných vražd. Tento muž, Atif Z., se nějakým způsobem dostal do Maďarska, a pokusil se s ostatními projít přes hranici země do Rakouska.

Muž je v tuto chvíli v maďarské cele, ale má být převezen do Vídně, kde se bude rozhodovat o jeho vydání. Ale tady pozor. Vzhledem k tomu, co je zač, mu v Pakistánu hrozí trest smrti, a jak známo, evropské státy nevydávají lidi zpět do jejich vlasti, pokud zde mohou být zabiti. Znamená to, že tento řezník, jak mu média přezdívají, nám tu možná zůstane na krku. A proto, že se tady fakticky ničeho zásadního nedopustil, možná skončí na svobodě.

Jak se mohlo stát, že se Evropa stala pro tyto lidi útočištěm? Jak zde mohou nacházet zázemí a může se jim podařit zde nerušeně žít? Evropa potřebuje změnu imigrační politiky jako sůl.

Komentáře

komentáře