Mým vzorem je Margaret Thatcher, říká Alice Weidel z AfD

0

Alice Weidel, ekonomická spolupředsedající anti-imigrační politické straně Alternativa pro Německo promluvila o své inspiraci Margaret Thatcher a její touze ovlivnit německou národní politiku pro budoucnost.

V rozhovoru pro německý list Bild am Sonntag tato jedna z 92 poslankyň AfD v Bundestagu řekla, že chtějí zatím zůstat v opozici, ale věří, že po dalších volbách bude strana natolik vyspělá, že vstoupí do vládní koalice.

Ekonomická konzervatička, která AfD vede spolu se sociálně konzervativním Alexanderem Gaulandem, řekla, že obdivuje bývalou britskou premiérku Margaret Thatcher, která po ekonomickém krachu v 70. letech dokázala zemi znovu postavit na nohy.

S vysvětlením, že by Německu dala stejný balík reforem, Weidel vysvětlila, že usiluje o “štíhlý stát” s nízkými sociálními benefity a liberální ekonomickou politikou.

S obdivem k “Železné lady” Weidel říká, že Margaret Thatcher je její politický vzor a že si cení její ochoty plavat proti proudu zavedeného politického myšlení, pokud je to nezbytné, i když to nemusí být příjemné.

“Thatcher převzala Velkou Británii, když byla země ekonomicky na dně, a znovu ji pozvedla. Británie z toho těží dodnes,” říká Weidel.

S vědomím, že její strana ještě nebyla na vstup do vlády připravena, ale že brzy bude, promluvila Weidel o svých ambicích pro rok 2021 s tím, že v mezičase je cílem strany se dostat do formy.

Ačkoliv zaměřením Weidel, která je lesba a má se svou partnerkou dva adoptované syny, je ekonomika, promluvila o své touze získat pro AfD více žen. S vědomím, že jen 18 procent voličů AfD byly ženy, politička obhajuje některé kroky, které mají pracujícím ženám pomoci, včetně bezplatné školky pro malé děti.

Komentáře

komentáře