Na knihu Tommyho Robinsona “Proč muslimové vraždí pro islám” stála v Manchesteru fronta 1000 lidí

0
Twitter Tommy Robinson

Okolo tisíce lidí stálo frontu v Manchesteru na knihu aktivisty Tommy Robinsona “Proč muslimové vraždí pro islám”.

Robinson akci plánoval dlouho dopředu a nejen, že měl zamluvené prostory na okraji města, kde mělo dojít k autogramiádě, ale rovněž se snažil domluvit s policií na hladkém průběhu akce. Podle Robinsona, který si každou schůzku s policisty nahrával, jej však policie na poslední chvíli podrazila a zatlačila na majitele prostor, aby Robinsonovi pronájem zrušil. A to se také stalo.

Robinson se proto rozhodl udělat akci improvizovanou a rovnou v centru města ve venkovním amfiteátru Castlefield Bowl.

Zde se v pátek večer sešlo až 1000 jeho fanoušků, kteří trpělivě čekali, až Robinson dorazí, zatímco opodál protestovala asi stovka komunistických demonstrantů.

Twitter Tommy Robinson

Autogramiáda i prodej knih proběhly v maximálně improvizovaném, ale revolučním duchu. Robinson a jeho tým přijeli s dodávkou plnou knih, otevřeli zadní dveře a Robinson každému jednotlivému zájemci knihu podepsal. Robinson během autogramiády ještě stihl s lidmi diskutovat a celá akce proběhla v naprostém klidu až na jednoho zatčeného komunistu, který se akci pokoušel narušit.

Twitter Tommy Robinson

Po úspěšné autogramiádě Robinson a jeho fanoušci obsadili hned několik hospod v centru města, které britská levice označuje jako notoricky “rudé”.

Některá média se nemohla s úspěšným a klidným průběhem akce smířit, tak si alespoň vybila zlost v tisku. Tisícovku obyčejných Britů, kteří si knihu přišli koupit, označila za “krajně pravicové fanatiky.”

Komentáře

komentáře