Střelec z Texasu byl fanatický ateista a zastánce levicových kauz

0

Kdo byl aktér nejmasovější střelby v kostele v americké historii, kterému padlo za oběť nejméně 26 lidí?

Devin Patrick Kelley (26) byl před třemi lety vyhozen z armády. Jeho Facebook ukazuje, že sledoval mnoho radikálně ateistických stránek a také vlajkovou loď levicového, protitrumpovského, protiamerického žurnalismu – CNN.

Nicméně Kelley nezanechal žádný vzkaz, který by mohl rozklíčovat jeho skutečný motiv. Ví se, že jeho žena do kostela v Sutherland Springs chodila, a Kelley musel osobně některé lidi z kostela znát. To mu ovšem nezabránilo, aby včera do kostela v plné zbroji, celý v černém, nevstoupil, a nezačal střílet po všech, kdo byli uvnitř. Jeho oběti jsou staré od 5 do 72 let.

Zlého chlápka se zbraní nakonec zastavil dobrý chlápek se zbraní. Muž ze sousedství kostela po zvuku střelby popadl svou pušku a vyběhl ven konfrontovat střelce. Zasáhl jej a ten utekl do auta a začal ujíždět. Po chvíli jej ale zranění vyčerpalo, naboural, a lidé, kteří jej pronásledovali, jej našli už mrtvého.

Všichni z 50 návštěvníků kostela byli střelbou zasaženi. 26 lidí zemřelo, další o svůj život bojují v nemocnici. Toto je dalších pár věcí, které bychom o střelci měli vědět.

Zbraň, se kterou vraždil, a kterou si týden před střelbou vyvěsil na Facebook.

Podle svých známých se v poslední době začal věnovat radikálnímu ateismu a vyhledával spory na sociálních sítích v debatách o křesťanství. Jeho bývalí spolužáci tvrdí, jak si jej museli odebrat z přátel na Facebooku, protože jeho příspěvky byly tak nenávistně protikřesťanské a negativní.

Podle jeho sousedů se od jeho domu často v noci ozývala střelba, ale to v Texasu, kde má zbraň skoro každý, není nic neobvyklého.

Nepotvrdilo se, že by Kelley byl členem Antifa, nebo nedávno konvertoval k islámu, jak se na sociálních sítích spekuluje.

Komentáře

komentáře