Starosta pařížské čtvrti protestoval zpěvem hymny proti muslimům modlícím se na ulici

0

Skupina asi 60 francouzských pravičáků se shromáždila na pařížském předměstí Clichy, aby protestovala proti muslimům modlícím se na ulici, kteří tak v posledních devíti měsících činí každý pátek.

Pravičáci vedeni místním starostou Remi Muzeauem zpívali národní hymnu, Marseillaisu, ve vzdoru vůči modlícím se muslimům, kteří každý pátek okupují místní tržiště.

Kromě starosty přišli i členové republikánské strany, kteří měli na sobě šerpy v barvách francouzské trikolóry.

Novinář Théo Maneval událost nahrál na video a zavěsil na Twitter: “Ohromující scéna: žádný dialog, jen zvolení představitelé zpívající Marseillaisu zatímco probíhá muslimská modlitba. Obě skupiny tváří tvář, ale nikdo nemluví.”

Nakonec se obě strany začaly víc a víc dohadovat a přítomná jednotka policie zasáhla, když starosta a jeho doprovod vstoupili na náměstí, odkud chtěli modlící se muslimy vytlačit.

Poté, co protest skončil, starosta Muzeau umístil na Twitter fotografie z něj a napsal: “Obrovský úspěch shromáždění radních na podporu vlády zákona a republikánského sekularismu. Stop nezákonným pouličním modlitbám. Díky všem za fantastickou podporu!”

K ilegálním modlitbám na ulici dochází každý týden poté, co byla tamní mešita prohlášena za protizákonnou. Místní muslimská skupina totiž okupovala budovu, která měla jiný účel a má se stát knihovnou.

Comments

comments