Učitel v Anglii oslovil trans chlapce jako dívku a hrozí mu vyhazov z práce

0

Učitel byl dočasně suspendován a hrozí mu vyhazov poté, co omylem oslovil transgenderového žáka jako dívku, když student se identifikuje jako chlapec.

Joshua Sutcliffe učí matematiku na střední škole v Ofxordshire a jeho prohřeškem bylo, že dvě domnělé žačky při práci ve třídě pochválil slovy “dobře, děvčata.”

No to neměl dělat. Trans studentka jej okamžitě opravila, že není děvče, ale kluk, a učitel se omluvil, ale šest týdnů na to byl suspendován, když si dívčina (chlapcova) matka stěžovala. Následovalo vyšetřování během kterého byl učitel předvolán před disciplinární komisi, aby čelil obvinění ze “záměrně špatného použití pohlaví dotyčné osoby.”

Kromě toho mu hrozí trest za porušení pravidel rovnosti, když dívku (chlapce) neoslovil zájmenem on, ale jménem.

Učitel o vyšetřování tvrdí, že je to politická korektnost postavená na hlavu. Učení je jeho život, a ten je podle něj nyní v troskách.

Podle jeho tvrzení neměl žádné instrukce, jak trans dívku oslovovat, a aby se vyhl omylům, používal její křestní jméno. Přiznává, že se jako křesťan vyhýbal tomu jí oslovovat jako chlapce.

Učitel k tomu dodává:

“Byl jsem šokován jednáním školy, které reflektuje rostoucí trend toho, že jsou křesťané marginalizováni ve veřejném prostoru a nepopulární názory umlčovány.

“Ačkoliv tvrzení, že se pohlaví může měnit, ostře odporuje mému křesťanskému přesvědčení, vnímám svou odpovědnost učitele a křesťana jednat s každým mým žákem s respektem.

“Tyto faktory jsem vybalancoval použitím studentčina křestního jména a ačkoliv jsem studentku neúmyslně oslovil jako dívku, nevidím nic nesprávného v tom oslovit někoho dívkou, když se jako dívka narodila.”

Komentáře

komentáře