Zabiják z Hamburku litoval, že nemohl zabít víc křesťanů

0

Amhad A., který 28. července v Hamburku nožem ubodal jednoho muže, a šest dalších zranil, se přiznal, že je terorista a slíbil věrnost Islámskému státu. Lituje jen toho, že nemohl zabít více křesťanů a dětí. Prokuratura jen nyní viní z vraždy a pokusu o ní.

Ahmad A. se narodil v Saudské Arábii a v roce 2000 se s rodinou přestěhovali do pásma Gazy. Tam začal navštěvovat salafistické mešity. V roce 2009 odjel do Norska. Pohyboval se i ve Švédsku a Španělsku a nakonec v roce 2015 zakotvil v Německu.

Nejpozději na jaře 2016 u něj měl začít proces radikalizace. Byly u něj nalezeny audio nahrávky Islámského státu, a videa s popravami a boji. Také záběry z teroristického útoku na vánoční trh v Berlíně.

Během vyšetřování se ukázalo, že Ahmed měl vystoupit v jedné kavárně podporující uprchlíky, kde pronesl řeč o tom, že muslimové jsou ve světě perzekuováni nevěřícími.

Byl posedly konfliktem v Izraeli okolo Chrámové hory. Den před útokem, který spáchal, si četl článek o palestinském teroristovi, který zavraždil tři Izraelce nožem jen týden předtím. V den útoku si na stránkách al-Jazeery četl článek o konfliktu v Jeruzalémě.

Ještě ten den navštívil imigrační úřad, později i mešitu, kde probíhalo kázání o konfliktu kolem Chrámové hory.

V 15:09 vstoupil Ahmad do supermarketu a vzal kuchyňský nůž, se kterým napadl a zabil Mathiase P. Při tom křičel Allahu Akbar a “Al-Aksa vás volá.” Al-Aksa je mešita na Chrámové hoře. Poté zranil dalších šest lidí, než jej jeden člověk zasáhl kamenem do hlavy, čímž jej eliminoval.

Nyní mu hrozí až doživotní trest.

Comments

comments