Europol od ledna pod vedením Rakouska zahájí ofenzívu proti pašerákům imigrantů

0
Sebastian Kurz, budoucí kancléř Rakouska

Rakousko od ledna přebírá vedení evropské policejní agentury Europolu a zavazuje se, že navýší zdroje pro likvidaci gangů pašující do Evropy imigranty.

Gerald Tatzgern, rakouský policejní expert na pašování lidí, by měl v Europolu vést novou ofenzívu proti pašeráckým gangům.

Tatzgern chce také navýšit počet zaměstnanců divize mající pašování lidí na starosti a říká, že cílem divize bude stíhání pašeráků a likvidace migračních stezek.

Říká, že Europol se také důkladně podívá na finance těchto gangů. “Sledujte peníze, pak odhalíte zločinné struktury.”

Tatzgern doufá, že odhalí pašeráky operující v zemích jako je Afghanistán, Pakistán, Irán a Turecko, aby pašování zastavil u zdroje.

Současný rakouský ministr vnitra Wolfgang Sobotka oznámil přísnější metody při jednání s pašeráky na konferenci v Bernu, kde řekl: “Musíme zločinné pašeráky zastavit a zastavit úmrtí ve Středozemním moři.”

Také říká, že Rakousko pracuje s několika africkými zeměmi, aby společně zasáhly proti pašerákům, ale také říká, že prioritou pro novou pravicově populistickou vládu bude deportace ilegálních imigrantů.

“Dobrovolný návrat je hlavní priorita, ale pokud osoba nemá právo v zemi zůstat, nedobrovolná repatriace musí být také možná.”

Ačkoliv koaliční hovory mezi ÖVP a FPÖ pokračují, obě strany projevily dramatický posun v oblasti migrace.

Nastupující kancléř Sebastian Kurz řekl, že chce migrační cestu ve Středozemním moři zcela uzavřít, nebo migranty umístit na ostrovech, kde se budou jejich žádosti projednávat. Vůdce FPÖ Strach vyzývá k rozsáhlejším deportacím ilegálů.

“Nepotřebujeme horní limit, ani polovinu horního limitu – potřebujeme nulovou migraci, fakticky mínusovou migraci kvůli všem těm ilegálům a zločincům, kteří jsou v zemi,” řekl už dříve Strache.

Komentáře

komentáře