Farage: Soros a jeho spojenci představují největší politické vměšování v historii

0

Tvůrce kampaně Brexit a bývalý předseda UKIP Nigel Farage obvinil miliardáře a aktivistu za otevřené hranice George Sorose a jeho “spolehlivé spojence” z politického vměšování obrovského rozměru.

Došlo na to při debatě v Evropském parlamentu, kde se řešilo, zda kampaň za Brexit byla financovaná z peněz z daňových rájů nebo ruských zdrojů. A Farage spustil.

“Jen si říkám, když mluvíme o penězích z daňových rájů, když mluvíme o politické podvratné činnosti, když mluvíme o vměšování, říkám si, jestli se nedíváme na špatné místo.

“A to říkám proto, protože George Soros nedávno věnoval Open Society, své organizaci, která vede kampaň za svobodný pohyb lidí a podporuje nadnárodní struktury jako je Evropská unie, tak ji věnoval 18 miliard dolarů.

“A jeho vliv tady v Bruselu je skutečně výjimečný.

“Open Society se chlubí, že měla minulý rok 42 schůzek s Evropskou komisí. Dokonce vydali knížku o “spolehlivých” přátelích v Evropském parlamentu a na tom seznamu je 226 jmen, včetně vašich, pánové!

“Minulý týden dokonce Guy Verhofstadt lobboval ve prospěch Sorose na konferenci prezidentů v jeho bitvě s maďarským premiérem Orbánem.

“Pokud máme debatovat a budeme mluvit o plné politické a finanční transparentnosti, pojďme na to!

“Proto dnes budu všem 226 z vás psát pěkně jednoduché otázky:

“Obdrželi jste někdy peníze, přímo nebo nepřímo, od Open Society?

“Kolik schůzek jste navštívili?

“Můžete nám poskytnout seznam schůzek se všemi představiteli (Open Society) včetně George Sorose?

“A také si myslím, že parlament by měl nyní ustavit zvláštní komisi, která se na to vše podívá, a to říkám proto, že se bojím, že tu před sebou máme největší případ politického vměšování v historii.”

Comments

comments